Looduses viibimine suurendab heaolu

anemoonid mereääres

Hiiumaa koos ümbritseva mereala ja laidudega on UNESCO biosfääri programmiala. See tähendab, et lisaks looduse hoidmisele peab saarel olema hea olla ka inimesel, nii külalisel kui kohalikul.

Hiiumaal on 234 kilomeetrit suurepäraselt tähistatud matkaradu, puutumata inimtühjad rannad, saagirikkad kalaveed, sambla- ja vaigulõhnased metsateed, külluslikud marja- ja seenemetsad ning heakorrastatud telgiplatsid.
Keskkond, kus me viibime, mõjutab meie stressitaset ja seeläbi ka meie keha.
Igapäevased stiimulid, nagu nähtav, kuuldav ja kogetav, mõjutavad mitte ainult meie meeleolu, vaid ka närvi-, hormonaal- ja immuunsüsteemi. Ebameeldiv keskkond võib tekitada ärevust, kurvameelsust või abitust, suurendades samal ajal vererõhku, südame löögisagedust ja lihaspingeid ning pärssides immuunsüsteemi.
Positiivne keskkond toimib vastupidiselt. Soovitame viibida rohkem aega positiivses keskkonnas!


Looduse rahustav mõju

Loodusel on rahustav toime. Looduses viibimine vähendab viha, hirmu ja stressi ning suurendab meeldivaid tundeid. 

See mõjutab positiivselt mitte ainult emotsionaalset, vaid ka füüsilist tervist, vähendades vererõhku, südame löögisagedust, lihaspingeid ja stressihormoonide tootmist.

Valu taltsutaja

Lisaks rahustamisele aitab loodus meil paremini taluda valu. Oleme loodud looduse elemente nagu puid, taimi ja vett positiivselt tajuma, mis omakorda vähendab tähelepanu valu ja ebamugavusele.

Mõju üldisele heaolule

Uuringud näitavad, et looduses viibimine on seotud positiivse meeleolu ja füüsilise heaoluga. Looduses viibimine suurendab tähelepanuvõimet, sest loodus värskendab vaimu.

Inimesi ühendav jõud

Loodus ühendab inimesi ja suurendab empaatiat. Inimesed, kelle elukohtade ümbruses on rohkem loodust, tunnevad rohkem ühtekuuluvust naabritega ja on abivalmimad. Ajuaktiivsuse uuringud näitavad, et looduse vaatlemine aktiveerib ajuosad, mis on seotud empaatia ja armastusega, võrreldes linnakeskkonna vaatamisega, mis aktiveerib hirmu ja ärevusega seotud piirkondi.

Mõju stressile ja heaolule

Üldiselt suurendab looduses viibimine heaolu ja vähendab stressi ning seetõttu on oluline leida aega looduses viibimiseks.
Leidkem selleks aega!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Järgmine

ööviiul
Orhideed Sarve külas

Jaga seda artiklit